ЧОМУ СУЧАСНІ ПІДЛІТКИ НЕ ЗАДОВОЛЕНІ СВОЇМ ЗОВНІШНІМ ВИГЛЯДОМ

Поради батькам та ДІТЯМ

Настає час, коли діти з нетямущих хлопчиків і дівчаток переходять на новий життєвий етап – підлітковий. Підлітковий вік змінює світогляд вчорашніх дітей, вони починають все активніше претендувати на рівне ставлення до них з боку дорослих, організм підлітків активно розбудовується.

Підліткові роки – складний період, який здатний зародити безліч комплексів неповноцінності, невпевненості в собі. Одна з найпоширеніших причин для  цього – незадоволеність підлітка власною зовнішністю. Дуже важливо навчити підлітка любити себе, а для цього необхідно своєчасно пояснити, як правильно піклуватися про власний зовнішній вигляд.

Більшою мірою діти в підлітковому віці страждають через проблемну шкіру, вони соромляться свого обличчя, побоюючись насмішок товаришів, що є серйозним приводом для появи комплексів.

Різні запальні процеси, пов’язані з перехідним віком, основна проблема зовнішності підлітків. Не можна займатися самолікуванням, бездумно скуповуючи і необґрунтовано випробовуючи на собі всілякі засоби. Правильне рішення – при появі в підлітка прищів та інших шкірних проблем звернутися за порадою до фахівця – дерматолога чи косметолога. За рекомендацією фахівця придбайте всі необхідні засоби гігієни та догляду за шкірою обличчя. При серйозних проблемах зі шкірою можуть бути призначені спеціальні лікувальні засоби, наприклад, а так само косметологічні процедури.

Особливу увагу батькам слід приділити вихованню дівчаток – підлітків. Допоможіть їм підібрати оптимальну для їх віку косметику. Враховуйте головне правило – косметика для підлітка не повинна містити спирт. Навчіть дитину правильно доглядати за своєю шкірою, уважно читати і дотримуватися анотації на використовуваних косметичних засобах, не забувати про правила особистої гігієни.

Привчіть підлітка своєчасно відвідувати стоматолога і регулярно чистити зуби. Це дуже важливо, так як здорові зуби і красива білосніжна посмішка допоможуть йому вільно спілкуватися зі своїми однолітками.

Також важливо звернути увагу на засоби по догляду за волоссям. У підлітка завжди повинні бути красиве і доглянуте волосся. Своєчасно відвідувати перукаря необхідно, як хлопчикам, так і дівчаткам – неакуратна зачіска, посічені кінці волосся здатні сильно зашкодити іміджу підлітка. Привчати дитину стежити за своїм волоссям і зовнішністю в цілому необхідно з раннього дитинства.

Вже з 10-річного віку діти висловлюють невдоволення своєю вагою, а кожен шостий підліток з-за цього пропускає сніданок. Майже дві третини дівчаток у віці 14-15 років хотіли б бути стрункішою.

Прийнято вважати, що наполегливе і послідовне занепокоєння про власну стрункість - це доля людей дорослих. Але сучасна культура, яка культивує модельну худобу і зводить її до розряду синонімів краси й успішності, псує і дитячу психіку. Проведене британськими соціологами дослідження серед школярів різних класів показало, що про свою вагу діти починають всерйоз турбуватися вже у віці 10 років. Соціологи опитали 68 тисяч дітей у віці від 10 до 15 років. До речі, штучно виставленої нижньої вікової планки, і був зроблений висновок про те, що вага починає хвилювати дітей з 10 років.

Можливо, якби вчені почали опитування серед тих, кому від 6 до 10, вони з'ясували, що і там є ті, хто не вважає себе «досконалими» із-за зайвих кілограма. 37% дівчаток у віці 10-11 років хотіли б бути стрункішою, а у віці 14-15 таких вже 63%. На щастя, серед хлопчиків одержимість з приводу ваги поки менш   виражена - у віковій групі від 14 до 15 схуднути бажали б лише 29%, а 14%, навпаки, мріють набрати кілька кілограмів. При цьому 17% дівчат і 11% хлопчиків у віці 14-15 років навмисно пропускають сніданок, щоб схуднути, а багато інші задовольняються лише вранці яким-небудь напоєм. Це особливо турбує фахівців по дитячій психіці і дієтологів, оскільки сніданок є найважливішим прийомом їжі в раціоні дитини, так як він заряджає енергією. Пропускають сніданок діти вдень ведуть себе мляво, вони неуважні на уроках, у них виникають проблеми з концентрацією уваги.

Підліток повинен собі подобатися, тому при підборі гардеробу не нав’язуйте йому своєї думки. Дайте свободу у виборі одягу, при цьому допоможіть підлітку розібратися, де і в якому вигляді він може з’являтися. Для цього дитині треба прищепити не тільки смак, але так само любов і повагу до себе і оточуючих його людей.

Джерело:  http://lyceum.net.ua