Нашій школі - 70!Нашій школі - 70!                                                                                                                           
Головна » Статті » Допомога молодому вчителю

_Десять порад молодому вчителю

Десять порад молодому вчителю

1.     Приходьте в кабінет трохи раніше дзвінка. Переконайтеся, чи все готово до уроку, чи чиста дошка, чи підготовлені ТЗО, наочні посібники. Заходьте в клас останнім. Добивайтеся, щоб всі учні вітали Вас організовано. Оглянете клас, обов'язково - недисциплінованих. Прагніть показати учням красу і привабливість організованого початку уроку, але прагніть до того, щоб на це йшло кожного разу все менше і менше часу.

2.     Не витрачайте час на пошуки сторінки вашого предмету в класному журналі: її можна приготувати на перерві.

3.     Починайте урок енергійно. Не ставте учням питання: "Хто не виконав домашнє завдання?" Це привчає до думки, ніби невиконання завдань для вчителя - справа неминуча. Необхідно вести урок так, щоб кожен учень постійно був зайнятий справою. Пам'ятайте: паузи, повільність, байдикування - бич дисципліни.

4.     Захоплюйте учнів цікавим змістом матеріалу, створенням проблемних ситуацій, розумовою напругою. Контролюйте темп уроку, допомагайте слабким повірити в свої сили. Тримайте в полі зору весь клас. Особливо стежте за тими, у кого увага нестійка, хто відволікається. Запобігайте спробам порушити робочий порядок.

5.     Звертайтеся з проханнями і питаннями декілька частіше до тих учнів, які можуть зайнятися на уроці сторонньою справою.

6.     Мотивуючи оцінки знань учнів, додайте своїм словам діловий і зацікавлений характер. Вкажіть учневі, над чим йому слід попрацювати, щоб заслужити на вищу оцінку.

7.     Закінчуйте урок спільною оцінкою роботи класу і окремих учнів. Хай учні випробують відчуття задоволення від результатів своєї праці. Постарайтеся відмітити позитивне в роботі недисциплінованих хлопців, але не робіть це дуже часто і за невеликі зусилля.

8.     Закінчуйте урок з дзвінком. Нагадайте про обов'язки чергового.

9.     Стримуйтеся від зайвих зауважень.

10. Організовуючи учнів, прагніть обходитися без допомоги інших.

Пам'ятайте: налагодження дисципліни за допомогою чужого авторитету не дає

Вам користі, а швидше шкодить. Краще зверніться за підтримкою до класу.

Категорія: Допомога молодому вчителю | Додав: Администратор_сайта (04.03.2014)
Переглядів: 339 | Рейтинг: 0.0/0