Нашій школі - 70!Нашій школі - 70!                                                                                                                           
Головна » Статті » Статті школи

_ЛИСТ Міністерства освіти і науки України Щодо роведення тематичних занять з питань протидії корупції

МІНІСТЕРСТВО  ОСВІТИ  І  НАУКИ  УКРАЇНИ

пр. Перемоги,10, м. Київ, 01135,  тел. (044) 481- 32 -21, факс (044) 236-1049

E-mail: ministry@mon.gov.ua, код ЄДРПОУ 38621185

Від 30.12.13№  1/9-908 

На №          від            

Міністру освіти і науки, молоді та спорту

Автономної Республіки Крим,

начальникам управлінь (департаментів)

освіти і науки обласних,

Київської і Севастопольської міських

державних  адміністрацій

Щодо проведення тематичних занять

з питань протидії корупції

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 р. № 1240 «Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки», наказу Міністерства освіти і науки України від 19.09.2013 р. №1328 «Деякі питання виконання Державної програми щодо запобігання та протидії корупції на 2011 – 2015 роки», Міністерство освіти і науки України рекомендує провести тематичні заняття з питань протидії корупції з учнями 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів та надає методичні рекомендації щодо їх проведення.

Інформацію про проведені заняття із зазначенням тем, форм проведення, кількості учнів просимо надати до 31.05.2014 р. на електронну адресу p_komarova@mon.gov.ua.

Також інформуємо про розроблення навчальної програми курсу за вибором «Моя громадянська свідомість. Запобігання корупції», з якою можливо ознайомитись на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.

      

 
   

 Заступник Міністра                                                                      Б.М. Жебровський

 

Додаток до листа

Міністерства освіти і науки України

від 30.12.2013 № 1/9-908

Методичні рекомендації

щодо проведення у загальноосвітніх навчальних закладах

тематичних занять з питань протидії корупції

Просвітницька робота з учнями загальноосвітніх навчальних закладів щодо нетерпимості до проявів корупції відбувається шляхом удосконалення правової освіти учнів, спрямованої на формування правової освіченості, уміння оперувати правовими знаннями, здатності діяти відповідно до вимог права і закону.

Система правової освіти та виховання реалізується через інтеграцію правових знань до суспільно – гуманітарних предметів навчального плану, систему виховної роботи, правоосвітню діяльність з батьками та громадськістю.

Серед інших правових знань, антикорупційні знання набуваються учнями в ході вивчення наступних предметів: правознавства (практичний курс) (9 кл.), правознавства (10 кл.), курсу «Людина і світ» (11 кл.), економіки (11 кл.), предметів варіативної складової «Вчимося бути громадянами» (7 (8) кл.), «Живи за правилами» (10-11 кл.), «Права людини в Україні» (10 (11) кл.), «Ми – громадяни України» (9 – 10 кл.), «Основи демократії» (11 кл.). Правові знання інтегровано до курсів: «Я і Україна» (3-4 кл.), етика (6 кл.); історія України (5-11 кл.); всесвітня історія (6-11 кл.).

Метою проведення тематичного заняття з питань протидії корупції є формування антикорупційної правосвідомості громадян, нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно-небезпечного явища;надання учням знань щодо шляхів запобігання корупції, забезпечення умов для формування елементів правової культури, правових орієнтирів і правомірної поведінки.

Тематичне заняття інформаційного й виховного змісту з питань протидії корупції з учнями 9-11 класів рекомендується проводити вчителям правознавства. Для 10-11 класів суспільно-гуманітарного напряму тематичне заняття варто включити до календарного плану. Зміст тематичного заняття має базуватися на знаннях учнів, отриманих в ході вивчення наступних тем:

- Правила і закони у суспільстві та твоєму житті (9 кл.)

- Ти - людина, значить маєш права (9 кл.)

- Ти і цивільно-правові відносини (9 кл.)

- Основи теорії права та правовідносин (10 кл.)

- Народовладдя (профільні 10 кл.)

- Органи державної влади та місцеве самоврядування (профільні 10 кл.)

- Держава, особа, суспільство (профільні 10 кл.)

- Державне управління. Державна служба (профільні 11 кл.)

-Адміністративне правопорушення (проступок) та адміністративна відповідальність (профільні 11 кл.)

При виборі форм проведення тематичного заняття з питань протидії корупції важливо враховувати вікові особливості учнів 9-11 класів, у яких інтенсивно розвиваються моральні сили, самосвідомість, самооцінка, формуються і визначаються риси характеру, відбувається становлення світогляду, визначення життєвих планів, формування громадянської позиції.

На занятті необхідно приділити увагу визначенню поняття корупції, питанню впливу корупції на економіку, підкреслити, що прояви корупції є порушенням прав людини. Під час підготовки та в ході заняття учні мають ознайомитись із законодавчими основами запобігання і протидії корупції, міжнародними та вітчизняними антикорупційними документами, дізнатись про участь України в роботі групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).Акцентуючи увагу на шляхах запобігання корупції, варто підкреслити роль засобів масової інформації та громадських організацій. Дієвим методом виховання нетерпимого ставлення до корупції як суспільно-небезпечного явища є усвідомлення власної значущості та відповідальності кожного громадянина у становленні громадянського суспільства. В ході роботи учні мають висловлювати власні думки щодо перспектив розвитку держави за умови відсутності корупції.

Рекомендовані матеріали:

  • Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти корупції
  • Цивільна конвенція про боротьбу з корупцією
  • Кримінальна конвенція про боротьбу з корупцією
  • Модельний кодекс поведінки державних службовців країн Ради Європи
  • Закон України “Про засади запобігання і протидії корупції”
  • Закон України “Про правила етичної поведінки”
  • Указ Президента України від 26.02.2010 № 275/2010 “Про утворення Національного антикорупційного комітету”.
  • Указ Президента України від 21.10.2011 № 1001/2011 “ Про Національну антикорупційну стратегію на 2011-2015 роки”
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 № 1240 “Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки”.

Інтернет-ресурси:

http://zakon4.rada.gov.ua

http://crimecor.rada.gov.ua

http://www.acrc.org.ua/

Категорія: Статті школи | Додав: Admin_KS (09.04.2014)
Переглядів: 452 | Рейтинг: 0.0/0